Fundusze Venture Capital

Firma Partners-You-Trust jest wiodącym doradcą prawnym dla polskich oraz międzynarodowych funduszy Venture Capital. Nasze wsparcie jest kompleksowe i nie koncentruje się wyłącznie na pomocy prawnej. Doskonale znamy warunki, struktury czy trendy transakcji rynkowych, a także potrafimy wskazać zagrożenia, których należy unikać w procesie lokowania kapitału inwestycyjnego w firmy na wczesnym etapie rozwoju. Jesteśmy do dyspozycji klientów na wszystkich etapach danego przedsięwzięcia – od jego rozpoczęcia, aż po satysfakcjonujące wyjście z inwestycji.

Venture Capital fundusze – co to jest i na czym polega taka działalność?

W Polsce dopiero od kilku lat zyskuje na popularności pojęcie Venture Capital. Co to jest? Odpowiedź wcale nie musi być skomplikowana, choć sama działalność funduszy Venture Capital często taka bywa. VC to forma finansowania, w której inwestorzy zapewniają środki firmom we wczesnej fazie rozwoju, mającym długoterminowy potencjał znacznego wzrostu. W ramach umowy inwestycyjnej, w zamian za pieniądze, fundusz Venture Capital obejmuje akcje lub udziały w danym przedsiębiorstwie i staje się tym samym jego współwłaścicielem. Taka inwestycja jest obarczona sporym ryzykiem, ale w zamian oferuje szansę na osiągnięcie bardzo dużych zysków.

Fundusz Venture Capital mogą zasilać środkami na inwestycje osoby prywatne, właściciele firm, które już odniosły sukces, fundacje, towarzystwa ubezpieczeniowe, instytucje rządowe, banki, fundusze emerytalne i inne organizacje. W Partners-You-Trust współpracujemy z funduszami VC o przeróżnej strukturze, kapitale czy strategii inwestycyjnej. Warto podkreślić, że najlepsze fundusze Venture Capital oferują młodym przedsięwzięciom nie tylko środki finansowe, ale także szerokie doświadczenie oraz merytoryczne wsparcie. Podobnie działa nasza firma – proponujemy klientom zarówno ekspercie usługi prawne, jak i profesjonalną pomoc biznesową z wielu sektorów nowoczesnych technologii.

Venture Capital a umowy wspólników i inne dokumenty – czym wyróżnia się nasza oferta?

Jedna z naszych specjalizacji to opracowanie, analiza oraz negocjowanie dokumentacji transakcyjnej (w języku angielskim lub polskim), takiej jak: umowy inwestycyjne, umowy wspólników, umowy finansowania, umowy spółek czy opcje pracownicze. Możemy przygotować również szereg innych dokumentów, wykorzystywanych na co dzień przez fundusze Venture Capital. Wszystkie umowy inwestycyjne są przez nas sporządzane i sprawdzane z dbałością o detale – koncentrujemy się na tym, by w jak najlepszy sposób chronić interesy klientów.

Ponadto regularnie przeprowadzamy badania prawne due diligence m.in. w zakresie praw własności intelektualnych, danych osobowych oraz zagadnień regulacyjnych. Obsługujemy inwestycje funduszy Venture Capital na etapie seed, wzrostu i ekspansji. Oferujemy również profesjonalne wsparcie w zakresie zarządzania funduszami VC w zgodzie z obowiązującymi przepisami prawa.

Obsługa funduszu Venture Capital – jakie mamy doświadczenie?

Nasze usługi opieramy na szerokim, wieloletnim doświadczeniu w sektorze VC, zwłaszcza tym związany z nowoczesnymi technologiami. Jako Partners-You-Trust doradzaliśmy m.in. założycielom Grupy Marketlab przy inwestycji z funduszu Private Equity zarządzanego przez Value Quest, a także obsługiwaliśmy konsorcjum inwestorów pod przewodnictwem FF Venture Capital i RKKVC przy ich inwestycji w ReSpo.Vision. W obu tych przedsięwzięciach zespołem Partners-You-Trust kierował mec. Michał Karwacki. Zaufały nam również takie fundusze Venture Capital jak: EEC Magenta, RKKVC, EEC Ventures, Cogito Capital Partners, ff Venture Capital, ICOS Capital, LT Capital oraz CofounderZone.

Zaufali Nam