Obsługa prawna startup

Kancelaria PARTNERS-YOU-TRUST wspiera przedsiębiorstwa z sektora kreatywnego, IT oraz nowych technologii, świadcząc kompleksowe doradztwo oraz obsługę startupów. Zapewniamy szeroki zakres opieki prawnej, obejmującej audyty prawne, kwestie związane z finansowaniem, jak również codzienne doradztwo w bieżących sprawach. Realizowana przez nas obsługa prawna startup pozwala firmom z innowacyjnych branż w pełni skupiać się na rozwoju swoich projektów, kwestie prawne pozostawiając doświadczonym specjalistom.

Prawnik dla startupu – czyli dla kogo?

Słowo „startup” od kilku lat robi zawrotną karierę w mediach oraz wśród przedsiębiorców. Definicji startupu jest wiele, jednak większość z nich skupia się na podejmowaniu przez przedsiębiorstwo działań mających na celu wprowadzenie na rynek innowacyjnego produktu lub usługi. Warto dodać, że często działania te obarczone są sporym ryzykiem, z uwagi na brak pewności, czy oferowany produkt zdobędzie uznanie konsumentów. Jak nietrudno się domyślić, kompetentny prawnik dla startupu, specjalizujący się we wspieraniu tego rodzaju podmiotów, będzie cennym wsparciem dla przedsiębiorstwa, w którym wiele działań podejmowanych jest na styku prawa i nowych technologii.

Czym zajmuje się prawnik startupów?

Podstawowym zadaniem, jakie stawia przed sobą każdy prawnik startupów, jest minimalizowanie ryzyka prawnego związanego z funkcjonowaniem obsługiwanej przez siebie firmy. Rolą adwokata obsługującego startup jest więc wsparcie w zakresie ochrony unikalnych pomysłów oraz dbanie o rozwój biznesu Klienta, poprzez wskazywanie i usuwanie przeszkód prawnych, mogących wpływać na pozycję rynkową przedsiębiorstwa.

Warto dodać, że obsługa prawna startup obejmuje zarówno wsparcie dla firm, które dopiero wchodzą na rynek, jak i tych podmiotów, które mają ugruntowaną pozycję w branży, a które podejmują działania związane z innowacjami.

Profesjonalna obsługa prawna startupów

Konsultacje oraz korzystanie z bieżącego doradztwa pozwalają naszym Klientom skupiać się na strategicznych zadaniach, kwestie prawne pozostawiając nam. Prawnik startupów nie tylko zapewni wsparcie w codziennym funkcjonowaniu, ale również zajmie się przygotowaniem oraz opiniowaniem dokumentów, a kiedy zachodzi taka potrzeba – reprezentuje Klienta w postępowaniach przez sądami oraz organami administracyjnymi.

Realizowana przez naszą kancelarię obsługa prawna startup obejmuje m.in.:

  • wsparcie w interpretowaniu przepisów w kontekście działalności innowacyjnych przedsiębiorstw,
  • przygotowanie podstaw prawnych pod sprzedaż produktów oraz usług oferowanych przez startupy,
  • minimalizowanie ryzyka związanego z wyborem określonego modelu biznesowego,
  • doradztwo przez prawnika startupów w zakresie wyboru optymalnej formy prowadzenia działalności,
  • pomoc w pozyskiwaniu przez przedsiębiorstwa finansowania, w zakresie opracowywania umów sponsorskich oraz wspieranie w procesach negocjacyjnych,

a także wiele innych usług z zakresu prawa spółek handlowych, prawa patentowego i ochrony własności intelektualnej, czy prawa pracy.

Prawnik dla startupu – profesjonalne doradztwo

Wsparcie i opieka prawna w przypadku innowacyjnych firm często okazują się podstawowym warunkiem płynnego wejścia na rynek oraz wypracowania własnej pozycji. Kompetentny prawnik dla startupu to gwarancja bezproblemowego oraz efektywnego wdrażania przyjętego modelu biznesowego, a także minimalizacja ryzyk prawnych związanych z branżą i prowadzoną działalnością. Zapraszamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów współpracy.

Zaufali Nam