Michał Karwacki

Michał Karwacki w 2000 roku ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu Warszawskiego, na którym był również stypendystą, a w 2006 r. został wpisany na listę adwokatów Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Specjalizuje się w prawie gospodarczym, spółek i cywilnym. Już na początku swojej zawodowej drogi, jako współpracownik Baker McKenzie, doradzał w licznych projektach (w tym m.in. w inwestycjach specjalnej strefie ekonomicznej) uznanym markom, takim jak np.: Cadbury, Bauer czy Pilkington.

W latach 2007-2010 mecenas Michał Karwacki został starszym współpracownikiem Clifford Chance i zajmował się projektami inwestycyjnymi dla funduszu zarządzanego przez Abris Capital. Następnie do 2013 r. pełnił rolę adwokata w Dentons, doradzając funduszom przy inwestycjach m.in. w: grupę Wirtualna Polska S.A., Agros Nova oraz grupę wydawniczą Buchmann Sp. z o.o. Kolejne lata to rola partnera w uznanych firmach prawniczych Squire Patton Boggs, a także Eversheds Sutherland, w których Michał Karawacki zajmował się obsługą prawną i prowadzeniem wielu projektów dla funduszy inwestycyjnych. Po 20 latach międzynarodowej kariery, w grudniu 2020 r., Michał Karwacki został partnerem firmy Partners-You-Trust, która doradza startupom oraz funduszom Venture Capital przy rozwijaniu technologii przyszłości.

Obecność w mediach, dodatkowa działalność i podcast Michała Karwackiego

Mecenas Michał Karwacki chętnie dzieli się zdobytym doświadczeniem oraz szeroką wiedzą w wielu mediach. Jest autorem felietonów i komentarzy, związanych z problematyką prawną, publikowanych na łamach „Dziennika Gazety Prawnej”, „Rzeczpospolitej”, „Gazety Wyborczej” „Do Rzeczy”, „Prawo.pl”, „Kroniki” i wielu innych wydawnictw. Od lat ma zaszczyt być ekspertem, komentatorem oraz gościem licznych stacji telewizyjnych i radiowych (między innymi: TVP1, TVP2, Wirtualna Polska TV, TVN, TVN24, Polsat, Polsat News, TVP Info, Radio ESKA, Radio Zet, Onet, Polskie Radio). Od ponad dekady udziela również pomocy bohaterom „Sprawy dla Reportera” TVP. Jest doradcą osób publicznych, przedsiębiorstw oraz organizacji – z zakresu prawa i public relations w sytuacjach kryzysów wizerunkowych i medialnych. Wieloletni rzecznik prasowy Izby Adwokackiej.

Michał Karawacki prowadzi również autorski podcast, w którym, na bazie zebranych doświadczeń z działalności w Polsce i na arenie międzynarodowej, dzieli się z słuchaczami ekspercką wiedzą. Podcast obejmuje wiele cennych wskazówek dla osób, poszukujących profesjonalnej pomocy prawnej m.in. w pozyskiwaniu finansowania VC, ale także w szeregu innych spraw. Skomplikowane i trudne terminy z zakresu prawa są w nim tłumaczone prostym, przystępnym językiem, a omawiane zagadnienia często oparte są o przykłady z codziennej pracy Michała Karwackiego. To źródło praktycznej wiedzy, które ułatwia poruszanie się po świecie prawa. Podcastu można słuchać w serwisie Spotify.